Wydawać by się mogło, że panowie nie muszą się zastanawiać nad doborem sylwestrowej kreacji. Nic bardziej mylnego! Nie wystarczy ubrać pana we frak lub w smoking, żeby elegancko wyglądał. Na sylwestrową męską kreację składa się wiele różnych, drobnych i większych, czynników.

Najpopularniejszy jest chyba frak, który ubierany jest tylko na wyjątkowe okazje i w hierarchii męskich strojów stoi nieco wyżej niż smoking. Frak na sylwestra można ubrać właściwie tylko jeśli jest wyjątkowy i bardzo wytworny bal. Do fraka pasuje biała koszula i np. kolorowa atłasowa apaszka pod nią, tuż przy szyi. Z pewnością odradzam wszelkie sportowe zegarki lub inne męskie gadżety. Odpowiednimi butami będą męskie lakierki.

Smoking również należy do bardzo eleganckich męskich strojów. Jest jednak trochę mniej wymagający jeśli chodzi o „wymogi” noszenia. Pasuje do niego mucha lub apaszka, choć z muchą smoking prezentuje się okazalej. Oczywiście do tego biała koszula i eleganckie półbuty. Smoking może składać się z marynarki i spodni, które wykonane są z różnych materiałów, natomiast przy fraku takie zestawienie jest właściwie niemożliwe. Spodnie smokingu mogą być wykonane z wełny, zaś marynarka z połyskującego materiału, który idealnie nadaje się na sylwestrową noc. Smoking i frak są dość drogie, więc najlepiej wypożyczyć z lokalnej wypożyczalni, nie musimy się wtedy martwić o zniszczenie, bo wcześniej płaci się kaucję. Zazwyczaj wynosi ona do 200 zł, ale to i tak taniej niż kupno owego smokingu lub fraku (najtańsze dobrej i znanej marki kosztują około tysiąca złotych).

Już w zeszłym sezonie rodzima marka Warmia przedstawiła ciekawe pomysły sylwestrowych strojów dla panów. Między innymi zaproponowała połączenie stylu eleganckiego z nieoficjalnym. Pomysł ten z pewnością przypadnie do gustu panom, którzy najchętniej poszliby na sylwestra w dżinsach. Połączenie stylu sportowego z klasycznym robi wrażenie. Marynarka ze sztruksu lub bawełny, kolorowa koszula (najlepiej w pastelowych odcieniach różu, niebieskiego, żółtego lub zielonego) i spodnie: dżinsowe lub z materiału. Do tego można ubrać granatowy lub czarny pulower, zwłaszcza jeśli noc będzie wyjątkowa mroźna. Jeśli panowie preferują styl elegancki, najlepszym rozwiązaniem będzie szykowny garnitur.

Wielu panów uważa, że nie mogą „zaszaleć” ze swoim strojem lub wyglądem na sylwestra. I znów nic bardziej mylnego. Nawet jeśli wystąpią w garniturze czy smokingu, mogą zadziwić sylwestrową fryzurą. Wystarczy tylko przejść się do fryzjera dzień kilka godzin przed sylwestrowym szaleństwem, aby specjalista ułożył ciekawe uczesanie. Fajnie postawione włosy lub odpowiednio zaczesane sprawią, że pan poczuje się młodszy.