Niezaprzeczalnie noc sylwestrowa jest wyjątkowa, każdy chyba czuje, że jest to cudowne przejście ze starego w nowe. Skoro jest to wyjątkowa noc, podczas której postanawiamy zrywanie z nałogami, musimy wtedy równie wyjątkowo wyglądać, zwłaszcza panie. A nie da się ukryć, że kobiety mają w czym wybierać jeśli chodzi o kreacje sylwestrowe. I, co najważniejsze, choć zdarza nam się czasami załatwiać coś na ostatnią chwilę, to każda kobieta poświęca wiele czasu na wybór i kupno szałowej sukni wieczorowej. Różnorodność fasonów, kolorów i rodzajów jest ogromny. Każda znana marka co roku proponuje inny styl, ale dzięki temu każda pani odnajdzie coś dla siebie.

Wiele zależy od tego, gdzie kobieta spędza noc sylwestrową. Inna suknia będzie pasować na wytworny bal, a inna na wielką imprezę z przyjaciółmi i znajomymi. Najważniejsze to dobrze i pięknie czuć się w konkretnej kreacji.

Jeśli wybieramy się na wielki bal warto spędzić czas na poszukiwaniu kreacji. I warto wydać na to sporą sumę. Jeśli bal jest zorganizowany przez znajomych z pracy i szefostwo warto postawić na elegancję i szyk, więc albo czarna stylowa suknia, która jest dobra na każdą okazję, albo iście balowa kreacja: gorset i długa spódnica. Oczywiście czarna sukienka na bal sylwestrowy to trochę posępne rozwiązanie, wszak w tę noc powinniśmy się przede wszystkim zabawić i błyszczeć! Owszem, do czarnej sukni można dobrać odpowiednie dodatki, przede wszystkim torebkę sylwestrową lub też można zrobić sobie sylwestrowy makijaż, który wyróżni nas spośród rzeszy innych kobiet.

Na wielką imprezę sylwestrową, nie musimy zakładać sukni złożonej z dwóch części, ale pokazać się w pięknej jednoczęściowej sukni. Długość dowolna: długa do ziemi z pewnością będzie bardziej elegancka, ale krótka praktyczniejsza i pozwoli szaleć przez całą noc.

Suknie sylwestrowe najczęściej szyte są z wytwornych materiałów: tiulu, satyny, atłasu, szlachetnych jedwabi. Do sukien dodawane są drogie kamienie, koronki i cekiny, czyli wszystko to, co błyszczy, rzuca się w oczy i dodaje kobiecości.

Obok jednokolorowych sukni pojawiły się różne elementy jako ozdobniki, np. wielkie kokardy na ramionach, biodrach lub brzuchu. Rzucają się w oczy, ale i maskują pewne kobiece niedoskonałości. Sylwestrowym hitem stały się suknie, które łączą nowoczesne trendy z klasyką, np. długie wieczorowe suknie z kolorowymi torebkami sylwestrowymi lub suknia złożona z gorsetu i długiej spódnicy wraz z kokardami, marszczeniami lub cekinami.

Znajdując się w świecie sukien sylwestrowych najważniejsze jest, aby dobrać odpowiedni krój do sylwetki i osobowości, żeby czuć się pięknie i swobodnie.